Totális fordulat Németországban, Scholz hátat fordított Ukrajnának?
Olaf Scholz német kancellár megakadályozta egy Ukrajna számára szánt, további 3 milliárd eurós fegyversegély-csomagra vonatkozó javaslat elfogadását.
A német külügy szóvivője visszautasítja Gulyás Gergely nemzetiszocializmusra emlékeztető módszerekkel kapcsolatos vádjait.
„Orbán Viktor magyar miniszterelnök segítője csütörtökön megkérdőjelezte Németország demokratikus normáit, miután egy német futballklub elbocsátott egy magyar edzőt bevándorlás és LMBT-ellenes nézetei kifejtése miatt” – tudósított csütörtökön a Reuters hírügynökség Magyarországról.
Korábban a magyar külügyminisztérium behívatta az ügy kapcsán a német ügyvivőt „Németország budapesti nagykövetségének ügyvivőjét hivatalába kérette csütörtök reggel Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) parlamenti államtitkára” – közölte a tárca az MTI-vel.
„Valaki véleményének kinyilvánítását nem lehet büntetni egy jogállamban” – mondta Gulyás Gergely újságíróknak, kijelentve, hogy Petry elbocsátása a „náci Németország totalitárius rendszerére emlékeztette" és a felháborító eset kapcsán elsősorban Németország számára kellene feltenni kérdéseket a jogállamiság kapcsán. .
A német külügyminisztérium szóvivője szerint a magyar kormány észrevételei „számunkra semmiképpen sem érthetők”.
„Az ügyvivő a minisztériumi beszélgetésen közölte a magyar kormánnyal, miszerint a nemzeti szocializmusra való hivatkozásokat a legegyértelműbben elutasítjuk” – mondta a szóvivő.
A Hertha kedden jelentette be, hogy bár elégedettek voltak a volt magyar edző szakmai munkájával, mégis elbocsátjk, mert „az LMBTQ-személyekkel és a bevándorlókkal szemben kritikus megjegyzései ellentmondanak a klub toleranciával és sokszínűséggel kapcsolatos álláspontjának”.
Marcus Jung, a Hertha szóvivője csütörtökön azt mondta, hogy Gulyás párhuzama a náci Németországgal „bizarr összehasonlítás” volt, és hogy a klub „aktívan támogatja a társadalmi sokszínűséget, az egyenlő jogokat és a toleranciát”.
A Reuters beszámolója végezetül megjegyzi: Magyarország kormányát folyamatos kritikák érik azért, mert egyre inkább homofób és bevándorlásellenes politikát folytat. „A kormány bevándorlásellenes, kizárta Magyarország alkotmányából az azonos neműek házasságát, korlátozta a melegek örökbefogadását és a transzneműek jogi elismerését, valamint gyakran ábrázolta a homoszexualitást aberrációként” – írja a Reuters hírügynökség beszámolója.
(Reuters)
Fotó: Britta Pedersen / dpa-Zentralbild / AFP